نوای عشق (تعزیه شلمزار)
هیئت حضرت زهرا (س) شلمزار 
قالب وبلاگ

زمان همه چیز را کهنه میکند مگر خون شهیدان را.

                                                                                  مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

داشتم گزارشی از صفحات لینک داده شده به وب را چک میکردم که متوجه « اسامی شهدا شلمزار » گردیدم، برگشتم در صفحه مرورگر این عنوان را تایپ کردم اما متاسفانه هیچ صفحه ایی که مزین به نام این شهدا باشد را پیدا نکردم وفقط صفحاتی با این عناوین باز شد:

دیدار از خانواده شهدا توسط فلان مسئول،سخنرانی فلان مسئول از شهداء و ... 

 برحسب وظیفه و دین شرعی وعرفی بر خود دانستم این مهم را برای اولین بار انجام دهم شاید مورد توجه حضرت حق قرار بگیرد ان شاءالله.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/٥ ] [ ۸:۳٩ ‎ب.ظ ] [ مهندس مسعود شالوئی ] [ نظرات () ]

فاطمه حورای انسیّه است و هر گاه به بوی بهشت مشتاق میشوم, فاطمه را می‌بویم.

هر کس فاطمه را آنگونه که حق فاطمه است, بشناسد, شب قدر را ادراک کرده است و علت نامگذاری آن حضرت به فاطمه آن است که خلایق از کنه معرفت وی بریده شدند(به کنه معرفت وی نمی‌رسند)

رسـول خدا(ص) به حضرت زهرا(س) فرمودند: اى فاطمه هر که بر تـو صلـوات فرستـد، خداوند او را  بیـامـرزد و به مـن ، در هـر جـاى بهشت بـاشـم ملحق گـردانـد.

جهاد زن خوب همسرداری است.

بهشت زیر پای مادران است.

 شقاوت و سعادت هر کسی در رحم مادر پی‌ریزی میشود.

مادر است که با ایفای نقش تربیتی خود سعادت دنیا و آخرت فرزند را فراهم می‌کند

[ ۱۳٩۱/٢/٤ ] [ ۱٢:۱۱ ‎ق.ظ ] [ مهندس مسعود شالوئی ] [ نظرات () ]

علامه محمد باقر بیرجندی

مرحوم علامه بیرجندی صاحب کتاب کبریت الاحمر نقل می کند که در عالم خواب، گوینده ای را دیدم که می گفت: هر کس با این عبارت به حضرت عباس(ع) متوسل شود ، حاجتش برآورده می گردد:

        " عبدالله ، اباالفضل ، دخیلک "    ای عبد خدا، ابوالفضل،   دستم به دامان تو، پناهم ده!


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/٤ ] [ ۱٢:۱٠ ‎ق.ظ ] [ مهندس مسعود شالوئی ] [ نظرات () ]

این نوشتار با توجه به هم زمانی ایام فاطمیه با شهادت استاد مطهری به بررسی گوشه هایی از شخصیت زهرای مرضیه(س)، در آثار و اندیشه این متفکر بزرگ می پردازد.

متفکری که به گفته سلاله فاطمه زهرا(س) خمینی کبیر، قلمی روان و فکری توانا در تحلیل مسائل اسلامی داشت و در سیره معصومان صاحب نظر بود.

حقیقت کوثر

قرآن درباره حضرت صدیقه طاهره می فرماید: « انا اعطیناک الکوثر»، کلمه ای بالاتر از کوثر نیست. در دنیایی که زن را شر مطلق و عنصر فریب و گناه می دانستند، قرآن می  گوید: فاطمه نه تنها خیر است بلکه کوثر است، یعنی خیر وسیع، یک دنیا خیر


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/٤ ] [ ۱٢:٠۸ ‎ق.ظ ] [ مهندس مسعود شالوئی ] [ نظرات () ]

امیرمؤمنان علی(ع) فرمود: روزی همراه گروهی در محضر رسول خدا(ص) نشسته بودیم. آن حضرت به ما رو کرد و فرمود: «بهترین کار برای زنان چیست؟» هیچ کدام از حاضران نتوانستند جواب صحیح بدهند. هنگامی که متفرّق شدند، من به خانه بازگشتم، و همین موضوع را از حضرت زهرا(س) پرسیدم، و ماجرای سؤال پیامبر(ص) و پاسخ صحیح ندادن اصحاب را برای حضرت زهرا(س) تعریف کردم، و گفتم هیچ یک از ما نتوانستیم پاسخ صحیح بدهیم. حضرت زهرا(س) فرمود: ولی من پاسخ به این سؤال را می‏دانم، و آن این است که: «خَیْرٌ لِلنِّساءِ اَنْ لایَرِینَ الرِّجالَ وَلایَراهُنَّ الرِّجالُ؛ صلاح زنان در آن است که آنها مردان نامحرم را نبینند، و مردان نامحرم آنها را نبینند».

*من به محضر رسول خدا(ص) بازگشتم و عرض کردم: «ای رسول خدا! از ما پرسیدی که چه کار برای زنان برتر است، پاسخش این است که برترین کار برای زنان این است که آنها مردان نامحرم را نبینند، و مردان نامحرم آنها را نبینند».

پیامبر(ص) فرمود: «چه کسی به تو چنین خبر داد، تو که این‏جا بودی و پاسخی نگفتی؟» علی(ع) عرض کرد: «فاطمه(س) چنین فرمود».

پیامبر(ص) از این پاسخ خشنود شد، و سخن فاطمه(س) را پسندید و به نشانه تأیید او فرمود: «اِنَّ فاطِمَةُ بضْعَةٌ مِنّی؛ همانا فاطمه، پاره تن من است».

نیز روایت شده: روزی جابر بن عبدالله انصاری همراه رسول خدا(ص) به سوی خانه فاطمه(س) رهسپار شدند. وقتی که به در خانه رسیدند، پیامبر(ص) اجازه ورود طلبید. فاطمه(س) اجازه داد، پیامبر(ص) فرمود: شخصی همراه من است، آیا اجازه هست با او وارد خانه شویم؟ فاطمه(س) عرض کرد: «ای رسول خدا «قِناع» (یعنی مقنعه و روسری) ندارم.» پیامبر(ص) فرمود: «یا فاطِمَةُ خُذِی فَضْلَ مَلْحَفَتِک فَقِنِعِی بِهِ رأسَکِ؛ ای فاطمه! زیادی لباس بلند روپوش خود را بگیر و سرت را با آن بپوشان».

حضرت فاطمه(س) همین کار را کرد، آن گاه پیامبر(ص) و جابر، با کسب اجازه وارد خانه شدند.

[ ۱۳٩۱/٢/٤ ] [ ۱٢:٠٦ ‎ق.ظ ] [ مهندس مسعود شالوئی ] [ نظرات () ]

حکایتی عجیب در توسل به فاطمه زهرا
در جلد هفتم گنجینه دانشمندان از مرحوم حجت الاسلام آخوند ملا عباس سیبویه یزدی نقل شده است که گفت:
من پسر عمویی به نام حاج شیخ علی داشتم که از علما و روحانیون یزد بود . یک سال آن مرحوم با چند نفر از دوستان یزدی برای تشرف به حج به کربلا مشرف شده و به منزل ما وارد شدند و پس از چند روز به مکه عزیمت نمودند . من بعد از انجام مراسم حج ، انتظار مراجعت پسر عمویم را داشتم ولی مدتها گذشت و خبری نشد. خیال کردم که از مکه برگشته و به یزد رفته است . تا اینکه روزی در حرم مطهر حضرت سیدالشهدا به دوستان و رفقای او برخوردم اصرار کردم مگر چه شده ، اگر فوت کرده است بگویید .
گفتند واقع قضیه این است که روزی حاج شیخ علی به عزم طواف مستحبی و زیارت خانه خدا ، از منزل بیرون رفت و دیگر نیامد . ما هر چه انتظار بردیم و درباره او تجسس کردیم ، از او خبری به دست نیاوردیم . مأیوس شده حرکت نمودیم و اینک اثاثیه او را با خود به یزد می بریم که به خانواده اش تحویل دهیم : احتمال می دهیم که اهل سنت او را هلاک کرده باشند . من از شنیدن این خبر بسیار متأثر شدم . بعد از چند سال روزی دیدم در منزل را می زنند . در را باز کردم ، دیدم پسر عموست . بسیار تعجب کردم و پس از معانقه و روبوسی گفتم : فلانی کجا بودی و از کجا می آیی ؟
گفت : اکنون از سزد می آیم .


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/٤ ] [ ۱٢:٠٢ ‎ق.ظ ] [ مهندس مسعود شالوئی ] [ نظرات () ]

نه اسم براى حضرت فاطمه علیه االسلام از طرف خدا آمده است ( فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، راضیه، مرضیه، محدثه، زهراء.)

نامگذارى حضرت به هر یک از اسماء عللى دارد که به خاطر آن به آن اسم نام گذاشته شده است. مثلا به خاطر آنکه او و شیعیانش از آتش جهنم جدا شده اند، و مردم به معرفت او دست نمى یابند «فاطمه» نامیده شده، و به خاطر آنکه روزى سه بار نور جمالش براى امیرالمومنین علیه السلام مى درخشید و نورش در محراب عبادت براى اهل آسمانها روشنى مى داد «زهراء» نامیده شده، و به خاطر آنکه عادت زنان را نداشت «بتول» اسم گذارى شده است.

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٢/۳ ] [ ۱۱:٥۸ ‎ب.ظ ] [ مهندس مسعود شالوئی ] [ نظرات () ]

بسم رب الفاطمه الزهرا (س)

به اطلاع کلیه عاشقان فاطمی میرساند بمناسبت فرا رسیدن شهادت ام ابیها (س) مراسم تعزیه خوانی بمدت سه شب از تارخ 4/2/1391 بعداز نماز مغرب و عشاء و با حضور حسن برکتی پور در حسینیه حضرت امام خمینی(ه) شهرشلمزار برگزار میگردد.

از منتظران ظهور صاحب عزا ، مهدی فاطمه ، دعوت مینماییم در این مراسم شرکت فرمایند.

تعجیل در فرج وسلامتی مولایمان صلوات

[ ۱۳٩۱/٢/۳ ] [ ۱۱:٢٥ ‎ب.ظ ] [ مهندس مسعود شالوئی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

بسم رب الحسین (ع) سلام از اینکه از وبلاگ بنده بازدید نمودید سپاسگذارم. به قول شاعر((آب دریا را اگر نتوان کشید پس به قدر تشنگی باید کشید)) در این وبلاگ برانم تا مطالبی پیرامون تعزیه وقیام امام حسین(ع) ودیگر موضوعات مذهبی را تقدیم دوستان اباعبدالله کنم, و نقشی بسیار بسیار کوچک در اشاعه اهداف و فرهنگ عزاداری سرور وسالار شهیدان داشته باشم. باشد که مورد توجه حضرت حق قرار بگیرد ان شا’الله. به امید فرج منتغم خون خدا
لینک دوستان
موضوعات وب
 
صفحات اختصاصی
امکانات وب