نوای عشق (تعزیه شلمزار)
هیئت حضرت زهرا (س) شلمزار 
قالب وبلاگ

عابس بن ابی شبیب شاکری همدانی چون از برای ادراک سعادت شهادت عزیمت درست کرد روی کرد با مصاحب خود شوذب مولی شاکر که از متقدمین شیعه و حافظ حدیث و حامل آن و صاحب مقامی رفیع بلکه نقل شده که او را مجلسی بود که شیعیان به خدمتش می‌رسیدند و از جنابش اخذ می‌نمودند و کانَ رَحِمَهُ اللهُ وَجْهاً فیهِمْ.

بالجمله عابس با وی گفت ای شوذب امروز چه در خاطر داری؟ شوذب گفت می‌خواهی چه در خاطر داشته باشم؟ قصد کرده‌ام که با تو در رکاب پسر پیغمبر (ص) مبارزت کنم تا کشته شوم. عابس گفت گمان من هم به تو همین بوده، الحال به خدمت آن حضرت بشتاب تا ترا چون دیگر کسان در شمار شهداء به حساب گیرد و دانسته باش که از پس امروز چنین روز به دست هیچکس نشود چه امروز روزیست که مرد بتواند از تحت الثری قدم بر فرق ثریا زند و همین یک روز روز عمل و زحمت است و بعد از آن روز مزد و حساب و جنت است. پس شوذب به خدمت حضرت شتافت و سلام وداع گفت پس به میدان رفت و مقاتله کرد تا شهید گشت، رحمه الله و رضوانه علیه.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٢۸ ] [ ٧:٠٩ ‎ب.ظ ] [ مهندس مسعود شالوئی ] [ نظرات () ]

ضمن عرض تسلیت به پیشگاه مقدس امام زمان(عج) به اطلاع کلیه شیعیات علی ابن ابی طالب میرساند، بمناسبت فرا رسیدن ایام شهادت مولای متقیان ،امام عارفان مراسم تعزیه خوانی هیت حضرت زهرا (س) بمدت چهار شب از تاریخ17/5/1391 لغایت20/5/1391 در تکیه گاه این هیت (شلمزار-بلوار کشاورز-شرکت تعاونی) برگزار میگرد.

لذا از عزاداران آن حضرت دعوت میشود در این مراسم شرکت فرمایید.

ضمنا برنامه آخر با حضور حسن برکتی پور در شبیه علی اکبر(ع) منعقد است.

تعجیل در فرج صلوات

[ ۱۳٩۱/٥/۱٩ ] [ ۱٠:٠٤ ‎ق.ظ ] [ مهندس مسعود شالوئی ] [ نظرات () ]

سخن امام هنگام خروج از مکه :

خشنودی خداخوشنودی ما اهل بیت است بر بلای او صبر می کنیم و او پاداش صابران را به ما میدهد

 

بخشی از وصیت نامه امام (ع) به برادرش محمدحنیفه هنگام خروج از مدینه :

من از سر خودخواهی و سبکسری و تباه کاری و ستمگری خروج نکردم بلکه برای طلب اصلاح در امت جدم به پا خواستم .

سخن امام درباره یزید:

وقتی اسلام گرفتار حاکمی مثل یزید شد باید با اسلام خداحافظی کرد.

سخن حضرت زینب خطاب به یزید در شام:

نیرنگ خود را بزن و کوشش خود را بکن و تلاش خود را بنما که سوگند به خدا نمی توانی نام و یاد ما را محو کنی و نور و وحی ما را خاموش سازی و دولت جاوید ما را از میان ببری و این ننگ را از خود بزدایی .

 

بخشی از خطبه ی امام حسین در روز عاشورا

آگاه باشید فرو مایه فرزند فرومایه مرا میان یکی از دو چیز مجبور کرده است:میان مرگ و ذلت . هیهات که ما ذلت رابپذیریم .خدا و پیامبرش و مؤمنان و دامن های پاکیزه و غیرتمندان و آزادگان هرگز به ما اجازه نمیدهند طاعت فرو مایگان دون را بر مرگ شرافتمندانه ترجیح دهیم .

 

[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ٧:۳٦ ‎ب.ظ ] [ مهندس مسعود شالوئی ] [ نظرات () ]

ستایش عظیمى را که سید الشهدا(ع)شب عاشورا از یاران خویش کرد،نام آنان را جاویدان و مقامشان را جلوه‏گر ساخت. آنجا که فرمود:من اصحابى شایسته‏تر و بهتر از یاران خود نمى‏شناسم«فانى لا اعلم اصحابا اولى و لا خیرا من اصحابى و لا اهل بیت ابر و لا اوصل من اهل بیتى،فجزاکم الله عنى جمیعا خیرا». در زیارت ناحیه مقدسه هم امام زمان(ع)به آنان اینگونه سلام داده است :«السلام علیکم یا خیر انصار...».

در توصیف آن شیر مردان عارف،بسیار سخن مى‏توان گفت.از زبان دشمن هم مى‏توان حقایق را شناخت.به مردى که روز عاشورا همراه عمر سعد در کربلا شرکت داشته،گفتند: واى برتو! آیا ذریه رسول خدا«ص»را کشتید؟گفت:...اگر تو شاهد چیزى بودى که ما دیدیم،تو هم همچون ما مى‏کردى.گروهى بر ما تاختند که دستهاشان بر قبضه شمشیرها بود،همچون شیران خشمگین،سواران را از چپ و راست درهم مى‏نوردیدند و خویش را به کام مرگ مى‏افکندند.نه امان مى‏پذیرفتند،نه علاقه به مال داشتند و نه چیزى مى‏توانست مانع ورودشان بر برکه‏هاى مرگ گردد!اگر اندکى از آنان دست بر مى‏داشتیم،جان همه سپاه را مى‏گرفتند.اى بى مادر،پس مى‏خواستى چه کنیم؟ !... براى آشنایى با برخى فضایل آنان،که حواریین امام حسین(ع)بودند،رجوع کنید به«منتخب التواریخ»،ص 245 تا 255 که بیست و شش فضیلت براى آنان بر شمرده است،از جمله:

رضایت از خدا ، با وفاترین اصحاب ، ثبت بودن نامشان در لوح محفوظ ، برتر بودن مقامشان از همه شهدا ، همت والا با عده کم ، توفیق باز گشت به دنیا در عصر رجعت ، معروف بودنشان در آسمانها ، شوق شهادت در رکاب امام حسین(ع) ، یاران واقعى دین خدا ، وارستگى و زهد و عبادت ، دفن در سرزمین مقدس کربلا و .... همین فضیلتهاست که آنان را محبوب دلها ساخته و در دنیا و آخرت ، مورد غبطه جهانیانند . قبر شهداى کربلا همه یکجا در حرم سید الشهدا (ع) است .

در راه دوست کشته شدن آرزوى ماست‏
دشمن اگر چه تشنه به خون گلوى ماست‏

گردیم دور یار،چو پروانه گرد شمع‏
چون سوختن در آتش عشق آرزوى ماست‏

از جان گذشته‏ایم و به جانان رسیده‏ایم‏
در راه وصل،این تن خاکى عدوى ماست‏

خاموش گشته‏ایم و فراموش کى شویم‏
بس این قدر که در همه جا گفتگوى ماست‏

ما را طواف کعبه بجز دور یار نیست‏
کز هر طرف رویم،خدا روبروى ماست‏


-------------------------------------

منبع : فرهنگ عاشورا صفحه 49 / جواد محدثى‏

 

[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ٧:۳٤ ‎ب.ظ ] [ مهندس مسعود شالوئی ] [ نظرات () ]

توسل به حضرت زینب (ع) جهت تعجیل در فرج

در تشرف آقا شیخ حسن سامرایی (ره) در سرداب مقدس، حضرت فرمودند: «به شیعیان و دوستان ما بگویید که خدا را قسم دهند به حق عمه ام حضرت زینب (ع) که فرج مرا نزدیک گرداند.» (3)

عرضه اعمال به محضر مقدس امام زمان (عج)

در تشرف مرحوم شیخ محمد طاهر نجفی (ره) خادم مسجد کوفه، حضرت می فرمایند: «آیا ما شما را هر روز رعایت نمی کنیم؟ آیا اعمال شما بر ما عرضه نمی شود؟»

اخلاص در عمل

یکی از علمای بزرگ اصفهانی می گوید: «شبی در عالم رؤیا امام زمان (ع) را دیدم. به ایشان عرض کردم چه کنم که به شما نزدیک شوم؟» فرمودند: «عملت را عمل امام زمان (ع) قرار بده.» من به ذهنم رسید که یعنی در مورد هر کاری ببین اگر امام زمان (ع) این کار را می کند تو هم انجام بده. پرسیدم: «چه کنم که در این امر موفق باشم؟!» فرمود: «الاخلاص فی العمل؛ یعنی، در کارهای خود اخلاص داشته باش.»(4)

بردباری و شکیبایی

در تشرف مرحوم سید کریم پینه دوز (ره) از اخیار تهران که در خانه اجاره ای زندگی می کرده است و با پایان یافتن مدت اجاره دچار رنج و زحمت می گردد ضمن اینکه به او بشارت می دهند، نگران نباشید منزل درست می شود می فرمایند: «دوستان ما باید در فراز و نشیب ها شکیبا و بردبار باشند.»(5)


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٥/٩ ] [ ٧:۳۱ ‎ب.ظ ] [ مهندس مسعود شالوئی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

بسم رب الحسین (ع) سلام از اینکه از وبلاگ بنده بازدید نمودید سپاسگذارم. به قول شاعر((آب دریا را اگر نتوان کشید پس به قدر تشنگی باید کشید)) در این وبلاگ برانم تا مطالبی پیرامون تعزیه وقیام امام حسین(ع) ودیگر موضوعات مذهبی را تقدیم دوستان اباعبدالله کنم, و نقشی بسیار بسیار کوچک در اشاعه اهداف و فرهنگ عزاداری سرور وسالار شهیدان داشته باشم. باشد که مورد توجه حضرت حق قرار بگیرد ان شا’الله. به امید فرج منتغم خون خدا
لینک دوستان
موضوعات وب
 
صفحات اختصاصی
امکانات وب