تقدیم به روح منور سیدالساجدین

امام سجاد علیه السلام :

مَن عَمِلَ بما افتَرَضَ اللهُ عَلَیهِ فَهُوَ مِن خَیر النَّاس

کسی که به آنچه خداوند بر او واجب ساخته عمل کند

از بهترین مردمان است. (جهاد النفس ح 237)

امروز روز پر کشیدنِ مردی است که در سالیان دراز، غم عظیم عاشورا را لابه لای بغض های مناجات، به آسمان هدیه کرده است صحیفه سبز او، نجوای انوار تابناکی است که تا بی نهایت، شربت آرام بخش روح عطشناک آدمی است. ای امام عابدان شب زنده دار، غم فراق علقمه و عاشورا، چگونه بر پیکر تب دارت نهیب می زد، آن زمان که در ابتدای اسارتت، زخم های گلگون قدم هایت را به شمارش نشستی؟ در کوچه پس کوچه های جوانی ام، نجوای دعای توست که می جوشد و میل رویش را در تمام وجودم ایجاد می کند. برای سبز شدن و جوانه زدن، لابه لای صحیفه ات آشیانه می کنم ای سرور عابدان عالم، امشب که شب رحلت توست، به درگاهت می آیم تا برایم دعا کنی، تا در لطافت و غلظت و رقت و نورانیت تو شناور شوم و ذوب شوم در زلال نگاهت. امشب اشک های داغِ روی گونه هایم، در کنار تپش های ملتهب قلبم، نظاره گر پر کشیدن سجده دارترین عنصر هستی است .

 ای امام زمزمه های عاشقانه شب، سفرت پرباران!

 شهادت بزرگ مرد مناجات، سید سجده کننده آل طه، امام عابدان و عارفان، بر همه جوانان جوینده راه سبز وصال تسلیت باد!

/ 2 نظر / 21 بازدید
حسین

باسلام طبق اطلاعت بدست امده استاد مسعود رکوعی به دلیلی(نزر یا دلیل دیگه نمیدونم) کل مبلغ قراردادهای ماه صفر خود را به همان حسینیه میزبان کمک میکند.(بطور کلی مبلغ قرارداد رو در این ماه نمیگیرد) پیشنهاد میکنم تعزیه دوستان عزیز این موقعیت رو از دست ندید تو گوگل اسمشو سرچ کنید کلیپهاش میاد.وبلاگش هم هست

محمد رضا

سلام مهندس با این احساس و لطافت و این بیان زیبا و این قالب خوشکل و این ذوق و شوق کاش یه وبلاگ ادبی یا وبلاگی در هر موضوع عمومی که خودت صلاح می دونی راه بندازی . به نظر من اگه تمام احساس و نیروتو در یک شاخه صرف کنی به ماها ضرر می زنی حالا خودت بماند . یعنی هم در شاخه ی تعزیه و دین کار کن و هم شاخه های دیگه . چون مطمئنم که می تونی و از پسش بر میای . قلمت سبز و سرت بی باد .